Atrakcyjne powieści młodzieżowe na prezent

Czy Prezenty na dzień dziecka (najczęściej kupowane) muszą być wyjątkowe? Przyjęło się, że w tym dniu wręcza się przede wszystkim drobne upominki w postaci słodyczy lub innych małych upominków. Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań będzie wręczenie naszemu dorastającemu dziecku lub nastolatkowi książki. Zanim jednak przejdziemy do zakupu, upewnijmy się, jakie właściwie powieści lubi nasza pociecha. Które gatunki literackie należą do jej ulubionych? Czy ma serię książek, którą śledzi szczególnie intensywnie? Jedną z atrakcyjnych nowości literackich jest obecnie Targ mięsny, czyli nowa książka brytyjskiej pisarki Juno Dawson. To niezwykle szczera opowieść młodzieżowa, która porusza istotne tematy.

Słodko-gorzka opowieść

Targ mięsny to zdecydowanie jedna z tych powieści, które zostawiają po sobie słodko-gorzki posmak. Z tej racji powieść przeznaczona jest przede wszystkim dla nastolatków. Tekst Juno Dawson poza poruszaniem ważnych ostatnio tematów społecznych, skupia się również na tym, co w książkach młodzieżowych tak ważne. Pojawiają się tu więc sympatyczni i atrakcyjni bohaterowie, którzy zmagają się z dorastaniem. Mamy i pierwsze miłości, ale i rozczarowania. Autorka poświęca też uwagę sile przyjaźni i temu, jak ważne jest mieć kogoś, z kim można dzielić swoje lęki i marzenia. I choć książka została napisana głównie z myślą o dziewczynach, również i chłopcy wyniosą z niej wiele dobrego. 

Książka, która zostanie z tobą na długo

Juno Dawson napisała jedną z najlepszych powieści dla młodzieży od lat. To książka dojrzała, ale i posiadająca walory stricte rozrywkowe, których poszukuje każdy nastolatek. Należy też zwrócić uwagę na całkiem nietypowy sposób narracji. Historię śledzimy z perspektywy siedemnastolatki, jednak jej pierwszoosobowa narracja przerywana jest fragmentami tajemniczego wywiadu. Na początku nie wiemy, kto go udziela ani dlaczego, jednak wraz z rozwojem fabuły uzyskamy odpowiedzi na dręczące nas pytania.

About the Author

You may also like these