Ciekawe prezenty na dzień dziecka

Czerwiec to miesiąc, który kochają wszystkie dzieci i to wcale nie dlatego, że rozpoczyna on wakacje. Przyczyna jest inna, mianowicie w tym pięknym miesiącu przypada ich wielkie święto, jakim jest dzień dziecka. Jakie prezenty na dzień dziecka sprawić pociechom, by radości nie było końca? 

Książki to najlepsze prezenty na dzień dziecka

Dzieci w dzisiejszych czasach posiadają mnóstwo zabawek. Mają ich tak dużo, że nawet się wszystkimi nie bawią. Kolejna lalka czy samochodzik, które zaraz zostaną rzucone w kąt, nie są więc najlepszym pomysłem na podarunek. Jakie zatem prezenty na dzień dziecka warto wybierać? Oczywiście idealną propozycją będą wartościowe, pięknie ilustrowane książki. Pociechy mogą się z nich wiele nauczyć. Czytanie książek od najmłodszych lat pomoże rozwinąć w dziecku zamiłowanie do literatury.

Prezenty na dzień dziecka dla maluchów

Jak wiadomo, maluszki nie potrafią jeszcze czytać. Nie znaczy to jednak, że nie lubią i nie chcą obcować z książkami. Kolorowe lektury w twardej oprawie są wspaniałym prezentem dla takich pociech. Najlepsze będą pozycje, które urozmaicają czas spędzany z książką, np. takie z otwieranymi okienkami, przesuwanymi elementami. Dobrze wybierać solidne wydania, aby małe rączki i ciekawska buźka malucha nie zniszczyły ich zbyt szybko. Dla najmłodszych dostępne są również książeczki z dźwiękami. Dzięki nim pociecha dowiaduje się, jakie odgłosy wydają zwierzęta, pojazdy itp. Dzieci uwielbiają takie lektury, podczas  których czytania odczuwają swoją sprawczość. Wciskanie guziczków sprawi im wiele radości.

Prezenty na dzień dziecka dla starszych pociech

Kryterium wyboru lektury zawsze powinien być wiek dziecka. Im pociecha starsza, tym więcej może być w książce tekstu. Należy sięgać po takie pozycje, z których wypływa jakiś morał. Dzięki temu dzieci dowiadują się, jakie zachowania są akceptowane społecznie, a jakich powinny unikać. To istotny element wychowania. Stopniowo ze wzrostem wieku dziecka w książce może być coraz mniej ilustracji, nie warto jednak całkowicie z nich rezygnować, gdyż są świetnym urozmaiceniem.

About the Author

You may also like these